Michal

Michał Szarzyński - prezes Stowarzyszenia, pułkownik Choragwi

Każda orkiestra musi mieć swojego dyrygenta. U nas, tą niewdzięczną profesją para się Michał Szarzyński- prezes, pułkownik i szef Chorągwii. To właśnie do Niego należy ostatnie słowo we wszystkich kwestiach dotyczących grupy. Na imprezach i pokazach husarzy zazwyczaj na swoim karosiwogniadym ślązaku o groźnej nazwie Ares. W chwilach wolnych od rumakowania, bawi się swoją ulubioną zabawką- hakownicą długości lufy radzieckiego T-34.

Kasia

Katarzyna Rosenau - Szarzyńska - wachmistrz Chorągwi

Prywatnie żona Pułkownika i anestezjolog w jednym z pomorskich szpitali. Jeśli nie odwozi akurat nikogo z rozwaloną głową do najbliższej placówki medycznej, zajmuję się słynną formacją lisowczyków oraz oczywiście końmi. Kasia usilnie stara się również wbić w niektóre butne głowy, umiejętność sprawnego rumakowania. Ostatnio, coraz częsciej strzela także z łuku (naturalnie z siodła) co u obserwujących wywołuje żałosny jęk strachu o własne życie (w końcu to lisowczyk ;))

 
Darek Dariusz Rybacki - towarzysz Chorągwi, Buńczuczny
Malwina

Malwina Orłowska - towarzysz Chorągwi

Najmłodszy i najświeższy nabytek Chorągwii. Bardzo dobrze radzi sobie na koniach- w najbliższym czasie ma zamiar wygrywać konkursy skoków, uświadamiając tym samym konkurentom kto rządzi, jeśli chodzi o kawalerię. Fascynuje się zachodem- formacjami muszkieterów, dragonów i innych pończoszarzy :P Zapewne właśnie w tym kierunku będzie rozwijała swoje zainteresowania, chociaż silna opozycja szlachecka i tak będzie starała się sprowadzić ją na jedyną słuszną drogę odtwórstwa rodzimych jednostek ;)

Tomal

Krzysztof Tomal - chorąży Chorągwi

Od naszego kumpla Matiego (pozdrawiamy!), zaraził się akrobatyką i kaskaderką, co zaowocowało wzbogaceniem naszych pokazów o elementy przewrotów, przerzutów i innych magicznych dźwigni, które cieszą oko gawiedzi. W przyszłości (czyt. kiedy zasoby pieniężne pozwolą) chce zająć się odtwarzaniem husarza. Zdarza mu się przywdziać czarny żupan kozaka regestrowego, jednak szlachecka fantazja coraz częsciej przeważa nad plebejską dzikością. I bardzo dobrze...

Tomek

Tomasz Koziróg - towarzysz Chorągwi

Projektant stronki, którą macie przyjemność w tej chwili oglądać. Jako webmaster odpowiada też za wszystkie kwestie związane z promowaniem stronki w oceanie sieci. Poza tym, bawi się w odtwórstwo polskiej szlachty oraz jeździ konno. Powoli przekonuje się także do fechtunku szablą- w przyszłości będzie razem z innymi turlał się, przewracał i przede wszystkim kęsił szablą kogo popadnie. Kto by pomyślał że początkowo miał odtwarzać szwedzkiego muszkietera :P